• Свеж
Спектра Премиум СП7037М

Спектра Премиум СП7037М

DEN 1119.84

Од стока
Во магацинот

Модулите За Премиум гориво спектра Се изградени со иновативно инженерство, технологија на производство и контрола на квалитетот за да се обезбеди дека работи според највисоките стандарди и очекувања. Спектра Премиум модул за пумпа за гориво собранието изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и изработка. Ние производство на пумпа за гориво модул собранието е за речиси секој автомобил на патот денес. Спектри Премиум модул за пумпа за гориво собранието се достапни за употреба на и надвор од патот и се дизајнирани за сите временски услови. Произведена со пом (Полиоксиметилен) пластика за да се спречи кршење на цевките за време на инсталацијата. Жици темперамент и инсталација хардвер обезбедени кога е потребно. Повеќето модели вклучуваат цедалка за гориво за помазен процес на инсталација. Некои пумпи за гориво имаат јаглеродни комутатори, кои генерираат помалку топлина и нудат зголемена издржливост.

Детални спецификации

Додатоци на производи