• Свеж
Куристан Паша Лола Повеќебоен Тепих

Куристан Паша Лола Повеќебоен Тепих

DEN 4824.32

Од стока
Во магацинот

Уникатна фузија на класичен и современ, Паша нуди серија килими со тон на скапоцени камења кои се дизајнирани да го осветлат изгледот на секоја преодна поставка во домот. Со својата свежа, модерна палета на бои и низа модерно-традиционални обрасци, овие скапоцени подни облоги се совршено прилагодени за простори кои ја спојуваат софистицираната традиција со личниот стил. Одликувајќи се со машинско ткаена основа од 100% полиестер што обезбедува мека под нозете и шик привлечност, изработката и материјалите што се применуваат на овие дигитално печатени теписи се супериорни во однос на која било друга област од ваков вид на денешниот пазар. Додавањето на подлога што не се лизга и рабовите зашиени со седло ја зголемуваат вкупната вредност на оваа уникатна колекција. Или користени како акцентно парче или како примарна инспирација за целосна шема за украсување, овие дизајни од стариот свет во модерната интерпретација сигурно ќе станат точка на интерес за секој ентериер. Седло-Зашиени Рабови Со Дизајни Од Стариот Свет Во Модерна Интерпретација. Изработени од 100% Полиестер. Дигитално Печатени Мотиви со Поддршка Што не Се Лизга. Машина-Ткаени. Висина На Купот : 0,276".

Детални спецификации

Додатоци на производи