• Свеж
Соимои Сатенска Свилена Ткаенина Лисја И Цветни Блок Ткаенина За Печатење По Широк Двор

Соимои Сатенска Свилена Ткаенина Лисја И Цветни Блок Ткаенина За Печатење По Широк Двор

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината . мастилата на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Сатенска Свила. ✤ Ткаат : Обичен. ✤ Материјал : 60% Сатен 40% Свила. ✤ Ширина : 42 Инчи. ✤ ГСМ : 80 гсм ✤ Функција : Лесна Мазна, Нетранспарентна Употреба : Сатенската Свилена Ткаенина Е Широко Користена во Текстилната И Облеката За Дизајнирање Фустани Ноќни шалови И Столчиња. ✤ Грижа за миење : Гентално Перење Железо на Тивок оган. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. ● Сатенска Свилена Ткаенина Во Блок Печатење. ● Материјал : САТЕНСКА Свила ГСМ : 80. ● Ткаенината Широка 42 Инчи Се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Ткаенината може да се користи во производи за опремување на домови за дизајнирање Навлаки За Перници, Завеси Навлаки За Маси И Тркачи Торбички торбички итн., а може да се користи и како ткаенина за тапацир за други украсни предмети со својот живописен ефект на боење. ● Нега за перење : Нежно Перење Во Машина на максимум 30 Ц, Пеглање На средна Температура на задната страна на ткаенината за одржување на сјајот. ● Печатење Ткаенина од Двор Ткаенина Отпечатоци Од Двор Печатена Ткаенина 1 Двор Печатење Ткаенина За Шиење БТИ Печатена Занаетчиска Ткаенина од Ткаенина За Печатење Во Двор Од Ткаенина За Декор Во Двор Печатена БТИ.

Детални спецификации

Додатоци на производи