• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Езерото Чемплајн Сонце“ „Канвас уметност“ од Крег Томас

Трговска марка ликовна уметност „Езерото Чемплајн Сонце“ „Канвас уметност“ од Крег Томас

DEN 2601.60

Од стока
Во магацинот

Уметник : Крег Томасубјект : Пејзаж-апестит : Тип на крајбрежје Продукција : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има живописно сонце што заостанува зад планините околу езерото. Истакнати бои : сина, црна, бела, светло сина, сива, кафеава Криаг Томас е британски фотограф кој живее во Северо -источна Америка. Многу од неговите слики беа снимени во и околу комисии со филм, музичари и списанија, како и патување до или од овие комисии. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Криаг Томас е британски фотограф кој живее во Северо -источна Америка. Многу од неговите слики беа снимени во и околу комисии со филм, музичари и списанија, како и патување до или од овие комисии. - живописно сонце што заостанува зад планините околу езерото.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Fsqjgq Женски Шорцеви Лесни Женски Шорцеви Обични Жени Чипка Плус Големина Јаже Вратоврска Шорцеви Јога Спортски Панталони Хеланки

Сезона : четири сезонски прилики : Дневна Големина : S, M,L,XL,XXL,XXXL, XXXXL, (1 инч= 2,54 см) Големината Е азија големи

DEN 302.24

Враќања Женски Божиќен Дуксер Фустан Графички Принт Со Кружен Врат Женски Качулка Врвна Кошула Со Џебни Тинејџерски Скари Модна

Хапимо Ролбекс Женски Божиќен Дуксер Фустан Графички Принт Со Кружен Врат Женски Качулка Топ / Кошула С�

DEN 367.84