• Свеж
Dorman SL81195XL Предна Суспензија Стабилизатор Бар Линк Комплет За Специфични Dodge Mitsubishi Ram Модели Одговара изберете: 2005-DODGE ДАКОТА, 2006 - MITSUBISHI RAIDER

Dorman SL81195XL Предна Суспензија Стабилизатор Бар Линк Комплет За Специфични Dodge Mitsubishi Ram Модели Одговара изберете:

DEN 2271.20

Од стока
Во магацинот

Овој комплет за крајна врска за стабилизатор на продолжен животен век е изграден за непречени перформанси и супериорна издржливост. Одликувајќи се со зацврстена обетка, високо полирана топка, полимерно лежиште без одржување, И.Ц. е. синтетичка маст и врвна отпорност на корозија. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Продолжена конструкција - овој комплет за врски со лента за стабилизатор е изграден со карактеристики за да обезбеди непречени перформанси и продолжена издржливост за возачите кои бараат. Супериорна Топчеста Обетка-зацврстена Армурадска обетка со високо полирана еверсмазна топка. Лежиште со ниско триење-нормализирано фалсификувано куќиште со и. Ц. е. синтетичка маст и полимерно лежиште со ниско триење. Премиум отпорност на корозија-надворешен Слој На Временските Услови за да се спротивстави на корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Доџ Дакота : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Мицубиши Рајдер : 2006, 2007, 2008, 2009 Рам Дакота : 2011.

Детални спецификации

Додатоци на производи