• Свеж
50A комплет за жици 12V за кабел за батерија од типот на Андерсон Брзо поврзување

50A комплет за жици 12V за кабел за батерија од типот на Андерсон Брзо поврзување

DEN 1519.20

Од стока
Во магацинот

Карактеристики : - Сосема нови и високи квалитетни материјали, издржливи- лесни за инсталирање : овој комплет за приклучоци и репродукција ви овозможува да го напојувате вашиот 4x4 од предниот дел до задниот дел за да поврзете кој било уред за кој е потребна голема моќност.- Приклучок & Play : Овој комплет за жици од 50 A е совршен за поврзување на полначи DC-DC, кутии за батерии, DIY двојни батерии, помошни батерии или жици за напојување на приколка.- Се-во-комплет : Ова е комплет за сè што вклучува сè Потребна ви е професионална инсталација на DIY и ја елиминира секоја кавга за напојување. Wiringици : Овој комплет за жици за приклучок и игра има дебели 8 жици AWG за да го намалите падот на напонот и ефикасно напојување на вашите уреди.- Водоотпорна јакна : Овој ПВЦ-приклучок ПВЦ-одделение е шок и водоотпорен и е дизајниран за груби услови надвор од патот. Спецификација : - Име : Кабел за брзо поврзување на батеријата- боја : сиво-ампер : 50А- напон : 600 V- Должина на кабелот : Должина на кабелот : Должина на кабелот : Должина на кабелот : 6 метри- Дијаметар на жица : 8awg+ со терминали M8- Количина : 1pcspackage Вклучен : 1 * Кабел за батерии Брзо поврзување Wirenotes : 1. Поради различни фактори, како што се осветленоста на екранот и осветленоста на светлината, вистинската боја на производот може да биде малку различна од сликата на веб -страницата.2. Ве молиме, оставете мало отстапување помеѓу податоците и рачното мерење. Направено од високо квалитетен материјал, издржлив и практичен за употреба . Совршени функции, да ви дадам прекрасно искуство . Ако имате какви било прашања, ве молиме слободно контактирајте не, ние ќе го решиме за вас . Секој клиент може да ужива во 30 дена Наплата или замена за оштетени/квалитетни проблеми . 50 A комплет за жици 12 V 6m за кабел за батерија од типот Андерсон Брзо поврзување.

Детални спецификации

Додатоци на производи