• Свеж
Cync Директно Поврзување Паметни LED Светилки, Подесување Бела, Работи Со Alexa И Google Асистент, Bluetooth и Wi-Fi Овозможено

Cync Директно Поврзување Паметни LED Светилки, Подесување Бела, Работи Со Alexa И Google Асистент, Bluetooth и Wi-Fi Овозможено

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Користете Подесливи Бели Паметни Светилки за да добиете совршено светло за секое време од денот. Од светла, живописна светлина наутро, до мека, бела светлина попладне и пријатен килибарен сјај ноќе, овие светилки го поддржуваат вашиот циклус на спиење/будење и секој пат помеѓу нив. Добијте дополнителна доверба со закажување на вашите светла за никогаш да не се вратите дома во темна куќа. Со гласовна контрола и способност да ги контролирате светлата подалеку од дома, ќе добиете дополнителна погодност да ги контролирате светлата додека сте на одмор или кога вашите раце се полни. Овие паметни светла одговараат на средни основни приклучоци ЗА 60w блескаво Светилки А19, помагајќи да ја направите вашата куќа паметен дом. Овие ПАМЕТНИ LED светилки користат 84% помалку енергија и траат 15 пати подолго од 60w блескаво светилки. Паметни светилки кои работат Со Алекса : Директно поврзете ги овие паметни LED светилки со Вашиот Асистент На Google или Amazon Alexa за гласовна контрола. Со Асистент На Google Или Алекса, светилки со гласовна контрола ќе помогнат да се создаде вашиот паметен дом. Лесни за инсталирање паметни светилки : овие паметни светла одговараат на средни основни приклучоци ЗА 60w блескаво Светилки А19, помагајќи да ја направите вашата куќа паметен дом. Овие ПАМЕТНИ LED светилки користат 84% помалку енергија и траат 15 пати подолго од 60w блескаво светилки. Управувајте со вашите паметни светилки подалеку од дома : добијте дополнителна безбедност и удобност во домот со контролирање на светилките За Wi-Fi со Апликацијата Cync за i OS И Android, така што никогаш не се враќате дома во темна куќа или не ја нарушувате удобноста од креветот. Паметни светла со прилагодлива бела температура : овие паметни светилки ви овозможуваат да ја прилагодите белата светлина на која било температура на бојата помеѓу топла, килибарна светлина (2000 K) и ладни, синкави тонови (7000 K), вклучувајќи поставки оптимизирани за вашиот циклус на спиење/будење. Директно Поврзување На Светилки За Wi-Fi : Лесно поврзете ги овие паметни светилки директно со вашиот wi-Fi рутер, обезбедувајќи гласовна контрола за вашите паметни светилки cync преку гласовни асистенти (продадени одделно) и контрола подалеку од дома-не е потребен центар.

Детални спецификации

Додатоци на производи