• Свеж
онеон Вискоза Шифон Тил Зелена Ткаенина Азиска Икат Сам Облека Ватиран Ткаенина За Печатење Ткаенина По Широк Двор

онеон Вискоза Шифон Тил Зелена Ткаенина Азиска Икат Сам Облека Ватиран Ткаенина За Печатење Ткаенина По Широк Двор

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

* Материјал : Вискоза Шифон (100% Вискоза ) * Ширина : 42 инчи широк (106 см) * ГСМ : 55 ГСМ Предиво Брои : 30-Ти х 30-Ти Техника : Ткаени, Ткаат : Обичен* Карактеристика : Многу мала тежина, тенка и проегирна. * Употреба : Погоден За дизајнирање дамска облека, фустани, шалови и столчиња итн. * Нега На миење : Миењето Раце е секогаш најдобриот и најбезбедниот метод за перење шифон. * За Брендот : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме GOTS (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. * П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Вискозен Шифон - - - Мери широк 42 инчи (106 см), 100% Вискоза. Погоден за дизајнирање дамска облека, фустани, шалови и столчиња заедно со разни украсни парчиња ткаенина. Вискозниот шифон носи уникатно влијание на боење со нивната рачно обоена или обоена текстура. Мазноста, атрактивниот дизајн, шарената шема и отпорноста на кинење се извонредни карактеристики. Продадени во чекори од 1 Двор (40" или 100 см). Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина. Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега На миење : Миењето Раце е секогаш најдобриот и најбезбедниот метод за перење Шифон Од Вискоза. Печатете Ткаенина Покрај Дворот , Отпечатоци Од Ткаенина По Двор ,Печатена Ткаенина 1 Двор ,Ткаенина За Печатење БТИ , Ткаенина ЗА Шиење ЗА Печатење БТИ ,Печатена Занаетчиска Ткаенина БТИ ,Ткаенина За Печатење По Двор, Декор Ткаенина Печатена БТИ.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Намалени Женски Летни Маици Со Надуени Ракави Дупчица Вратот На Екипажот Лабаво Вклопување Секојдневна Блуза Облечена Во Еднобојна

блузи со кратки ракави;врв без грб;женски блузи плус големина;женски врвови за чистење;женски врв;блузи

DEN 287.84

Машки Кошули Со Копчиња Надолу Апстрактна Уметност Кошула За Фустан Со Кратки Ракави Секојдневни Хавајски Летни Кошули На Плажа

Мажите Кошула Краток Ракав Копчето Надолу Кошула Материјал : Лесен, Брз Сув, Без избледување, Без смалув�

DEN 299.04