• Свеж
Лисја од свилена ткаенина од креп и цветни декористички ткаенини од цвеќиња

Лисја од свилена ткаенина од креп и цветни декористички ткаенини од цвеќиња

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

✤ SOIMOI претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000 на различни отпечатоци. Сите дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат звучно знаење за производство на ткаенини и нивната употреба на крајни производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на конечно печатење на ткаенини обучени работни сили е усогласена со најновата модна технологија и техники што ги прави ткаенината поживописна и прецизна како што изгледаат на сликите. Не се користат штетни хемикалии во процесот на пред и пост печатење на ткаенината. ✤ Материјал : свила од креп. ✤ ткаат : обична. ✤ Материјал : 60% креп 40% свила. ✤ Ширина : 42 инчи. ✤ GSM : 80 GSM. ✤ Функција : светло мазна, не транспарентна. ✤ Употреба : Крепска свилена ткаенина е широко користена во текстилна и облека за облека за дизајнирање фустани блузи врвови од туники и други жени облека. Care Грижа за миење : Нежно миење со ниска топлина железо. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до реалниот производ, но ве молиме, знајте дека секој монитор и компјутер даваат бои малку поинаку. ➽ PS : Боите може да се разликуваат според квалитетот на ткаенината, GSM & Threadcounts исто така . крепска свилена ткаенина при печатење. Материјал : Crepe Silk GSM : 80. 42 инчи широка ткаенина се продава од дворот и се сече по нарачка. Ткаенината може да се користи во производи за мебел за домови за дизајнирање на капаци за перничиња, капаци на табели за завеси и тркачи торбички торбички итн. И може да се користи и како тапацир ткаенина за други декоративни предмети со неговиот живописен ефект на боење. Грижа за миење : Нежно машинско миење на максимум 30 C, железо на средна температура.

Детални спецификации

Додатоци на производи