• Свеж
Anna 3 8 Бакарна батерија Пост конектор за далечински управувач за блокирање на батерии

Anna 3 8 Бакарна батерија Пост конектор за далечински управувач за блокирање на батерии

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Карактеристики : - Сосема нов и висок квалитет- изработен со висок квалитет, издржлив- месинг за далечински управувач за далечински управувач на батеријата 6мм, 8мм, 10мм за замена на терминалот за замена на автоматски дел.- Направено од црвен и црн означен бакар за поврзување два или повеќе конектори/жици како далечински објавувања на батерии за напојување на батеријата и приклучоци за земја. Бродови, исто така и за електрична опрема и соларни ќелии, итн. Спецификација : - Материјал : месинг и бакелит.- 6мм Терминал Максимална поддршка : 100 A- 8mm Терминал Максимална поддршка : 200 A- Тема : M6/M8/M10 (по избор)- Напон : 0 V -380 V- количина : 2 парчиња- боја : црвена+црна- вкупна должина на терминалот : 43мм, 56мм, 69мм пакет вклучува : 2*конектори за пост-батерии (по избор) Белешки : 1. Поради различни фактори, како што се осветленоста на екранот и осветленоста на светлината, вистинската боја на производот може да биде малку различна од сликата на веб -страницата.2. Ве молиме, оставете мало отстапување помеѓу податоците и рачното мерење. - Направено од висок квалитет на материјал, издржлив. - Квалитет за далечински управувач на батеријата за далечински управувач на батеријата 6мм, 8мм, 10мм за замена на терминални комплети за автоматски делови . - Направено од црвен и црн обележан бакар за поврзување на два или повеќе конектори/жици како далечински управувачи со батерии за напојување на батеријата и приклучоци за земја . - Лесен за инсталирање : 2 систем на орев го прави проширувањето, затегнувањето и склопувањето на конекторите лесно и флексибилни . - Компатибилен : За кутии за батерии и панели, за автомобили, возила, РВ и чамци, исто така за електрична опрема и соларни ќелии, итн.

Детални спецификации

Додатоци на производи