• Свеж
Glo Skin Beauty Beauty Gentle Makeup Remover Oz

Glo Skin Beauty Beauty Gentle Makeup Remover Oz

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Маскара, ајлајнер и сенка можат да ве одржуваат да изгледате прекрасно цел ден, но кога е време да го измиете лицето, тие можат да бидат незгодни да се отстранат. Glo Skin Beauty Beauty Gentle Makeup Retiver е доволно ефикасен за да се раствори тврдоглавата шминка, но сепак е доволно нежно да се користи на деликатната кожа околу очите без да предизвика иритација. Погоден за сите типови кожа, овој производ има и хидрантни и антиинфламаторни својства што ја смируваат и омекнуваат вашата кожа. Формулирано е со негување и смирувачки состојки како гел од алое вера, екстракт од зелен чај и масло од лаванда. Хијалуронската киселина формира бариера на површината на вашата кожа за да се заклучи во влагата. За да користите, натопете памучна подлога со отстранувач, држете ја на очниот капак за да дозволите време да се распадне шминка, а потоа повлечете се. Овој производ може да се користи низ целото лице, дури и на високо пигментирани кармини со долга облека. Превртете на другата страна на памучната подлога за да добиете поголема километража од отстранувачот. Glo Skin Beauty Beauty Gentle Makeup Retide е доволно ефикасен за да се раствори тврдоглавата шминка, но сепак е доволно нежно за да се користи на деликатните с. Нежно и ефикасно ги отстранува сите траги од шминка. Оваа необјавена формула е и алергија и клинички тестирана.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Божиќна Декорација Материјали Блескави Виси Ѕвонче Брош Игла Значка Стар Човек Снешко Мечка Божиќ Подароци Детски Подароци Брош

Божиќна Декорација Материјали Блескави Виси Ѕвонче Брош Игла Значка Стар Човек Снешко Мечка Божиќни По

DEN 2.33