• Свеж
Conopy египетска памучна нишка брои едноставно солиден сет за кревети, секој

Conopy египетска памучна нишка брои едноставно солиден сет за кревети, секој

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Овој исклучителен сет на египетски памучни листови од 300 нишки доаѓа од плодните брегови на долината на реката Нил. Откако е богати со фараоните, египетскиот памук сега се смета за најдобар памук во светот. Неговите долги влакна произведуваат фини предива што можат цврсто да се ткаат за да се создаде бујна, долготрајна ткаенина. Овие листови за броење на супериорни вредности од 300 нишки се чувствуваат меко од пакетот и ќе продолжат да омекнуваат со секое миење. Крошна едноставно цврсти материи од 300-титула, египетски памучен лим сет : мазен, свилен 100% египетски памук twill300-навој брои египетски памучен лист сет Еден рамен лист и еден екстра-длабок вграден сет на листови со читвин вклучува една стандардна перница; комплетни комплети на кралицата вклучуваат два стандардни сет на перници за перници, вклучуваат два кралски перници за миење садови 300-нишки. "X 75", перница 20 "x 32" Комплетен лист со броење на 300-тини : рамен лист 84 "x 96", поставен 54 "x 75", перници 20 "x 32" Сет на броење на броењето од 300 нишки : Рамен лист : Рамен лист 94 "x 104", вграден лист 60 "x 80", перници 20 "x 32" Alleking 300-THREAD SLEAT SET : FLEES LEST 110 '' X 104 '', ОПРЕМЕ ЛЕСНИ 78 "x 80", Pemlowcases 20 "x x x 40 "секој.

Детални спецификации

Додатоци на производи