• Свеж
За Gmc Сиера 2007-Led Светилки За Магла Светилки Светилки, H 5202.8000 k Мраз Сино, Y06

За Gmc Сиера 2007-Led Светилки За Магла Светилки Светилки, H 5202.8000 k Мраз Сино, Y06

DEN 499.68

Од стока
Во магацинот

Опис на производот Компатибилен Со : H16 5201 5202 9009 PS24 WFF Спецификации1. Состојба : 100% Сосема Нов / Никогаш Не Користен2. Напон : DC 9-32 V (Вклопуваат 12v,24v Возило )3. Моќност : 80 W/сијалица 4. Ип Стапка : ИП675. ЛЕД тип : ЛЕД6. Агол На Зракот : 360°7. Температура На Бојата : 8000 Мраз Сино8. Теорија На Дисипација На Топлина : Технологија На Топлински Цевки + Алуминиумски Ладилник А3809. Работен Век : >50000часови10. Работна Температура : -40 - +80°C11. Апликација : Светилки За Магла/Возење12. Број На Светилки : 213. За Вклопување : Светилки За Магла/Возење14. Поставување На Возило : Предни Карактеристики : 1.100% Нови / Никогаш Не Се Користат И Добро Спакувани Во Малопродажна Кутија2.Зрак Ангел : 360 Степени3.Температура на бојата : 8000k Мраз Сино4.Дизајн Без Вентилатор, Паметен Ефикасен Систем За Ладење Брза Дисипација5.Ниска Потрошувачка На Енергија од халогена сијалица, Заштеда На Енергија6.Нисконапонска Заштита, висока Прецизност константна Струја Возач чип7.Отпорен на тресење и Долготраен до 50.000 Часа.8.Лесна инсталација9.Работна Температура : -40°C ~ +80°C Содржина На Пакетот : 2 x H16 5201 5202 9009 LED Светилки за Магла со Голема Моќност *МОЌНИ Чипови Led диоди со Високи перформанси, отпорни на вибрации И супериорна стабилност На осветлување Побрзо време на одговор при вклучување/исклучување, без блескаво одложување . H16 5202 Led Сијалица што се користи за сигнал, Вртење, Сопирање, Паркирање, Опашка, DRL и светла за Магла. Гаранција : целосно гарантирана ЕДНА година. ве молиме проверете го упатството за сопственикот пред да го купите. Вкрстен Референтен Број : 12085, PS19 W, PS24 W, 5201, 5202, PS24 WFF, 12086, 9009, 12085 LC1, Стара верзија H16 Тип 1(Европски модел), 12275, PSY19 W, итн. Лесна инсталација : само приклучете и играјте, нема потреба од сечење и жици. Побрзо време на одговор на вклучување/исклучување и отпорност на вибрации . *ИП67 РЕЈТИНГ Водоотпорен и отпорен на прашина; -40. - +150. работна температура отпорен на удари возач . * Возач За декодирање со постојана струја Вграден во коло против отпор.обезбедете правилно функционирање и за позитивни и за негативни врски . *Супериорна Издржливост авијациска алуминиумска конструкција, врвните ЛЕД чипови обезбедуваат подолг животен век, до 50.000 часа, одлични водоотпорни и отпорни на прашина.

Детални спецификации

Додатоци на производи