• Свеж
SOIMOI Зелена памучна патка ткаенина уметничка лисја и цветно печатење ткаенина покрај дворот

SOIMOI Зелена памучна патка ткаенина уметничка лисја и цветно печатење ткаенина покрај дворот

DEN 77.12

Од стока
Во магацинот

✤ SOIMOI претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000γs на различни отпечатоци. Сите дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат звучно знаење за производство на ткаенини и нивната употреба на крајни производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на конечно печатење на ткаенини обучени работни сили е усогласена со најновата модна технологија и техники што ги прави ткаенината поживописна и прецизна како што изгледаат на сликите. Не се користат штетни хемикалии во процесот на пред и пост печатење на ткаенината. ✤ Материјал : памучна патка ✤ Техника : ткаена.✤ ткаат : обична. ✤ Пребројување на предиво : 16 x 12.✤ Густина : 80*30.✤ GSM : 200 GSM. ✤ Единица за продажба : од дворот. ✤ Модел : Цветни. ✤ Материјал : 100% памук. - ширина : 42 и 56 инчи. ✤ Функција : густа тешка тежина не транспарентна. ✤ Употреба : Ткаенината може да се користи во производи за мебел за домови за дизајнирање на капаци за перничиња, завеси за табели и тркачи торбички торбички итн. И може да се користи и како тапацир ткаенина за други украсни предмети со неговиот живописен ефект на боење. Care Care Care : Нежно машинско миење на 40, железо на средна температура, суво во сенка. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до реалниот производ, но ве молиме, знајте дека секој монитор и компјутер даваат бои малку поинаку. ➽ PS : Боите може да варираат според квалитетот на ткаенината, GSM & Threadcounts исто така . ✅ SOIMOI цветни печатени ткаенини од памучна патка. ✅ Материјал : Пребројување на предиво од памук од патка - 16 x 12 Густина : 80*30, тежина : 200 gsm. Ткаенината ширина од 42 инчи се продава од дворот и се сече по нарачка. ✅ Ткаенината може да се користи во производи за мебел за домови за дизајнирање на капаци за перничиња, капаци на табели и тркачи торбички торбички итн. И може да се користи и како тапацир ткаенина за други украсни предмети со својот живописен ефект на боење. Care Care Care : Нежно миење машини на 40 C, железо на средна температура, суво во сенка.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Вештачки Цвеќиња Ливчиња Од Роза Прекрасни Реални Расфрлани Ливчиња Од Роза За Романтична Ноќ, Свадби Централни Делови На Патека,

1 Лажен ливче од роза е изработен од материјал од мека ткаенина кој нема да избледи од сонце или течност �

DEN 1.00