• Свеж
Обвивки на седиштето на Caltrend Caltrend Rear Solid Bench Neosupreme за 1991 година- Jeep Wrangler- JP132-10nn Виолетова инсерт со црна трим

Обвивки на седиштето на Caltrend Caltrend Rear Solid Bench Neosupreme за 1991 година- Jeep Wrangler- JP132-10nn Виолетова инсерт

DEN 448.96

Од стока
Во магацинот

Caltrend Rear Solid Bench Neosupreme Seat Covers за 1991-1995 Jeep Wrangler-JP132-10nn Виолетова инсерт со црна трим w/o потпирач за глава на плажа? Оди на риболов или кампување во близина на езерото? Загрижени за следење на кал или вода во вашето возило? Neosupreme е совршено решение за активен животен стил. Изработено од висококвалитетен, материјал сличен на Wetsuit, капаците на Caltrend на Neosupreme Seat се вклопуваат силно, се спротивставуваат на елементите и одржувајте го оригиналниот тапацир сув. Како и сите капаци на седиштата на Калтренд, нашите капаци на седиштата Neosupreme не се само 100% направени во САД, туку и нашите материјали се извори од тука во САД. Прецизност на цврстата клупа на главата, прикриени за глава, премија за седишта во стилот на неосупреми, се прецизни намалени и прилагодени на спецификациите на фабриката за возила. Заштитени со УВ - Нашите капаци на седиштето на автомобили Neosupreme имаат специјализирана ткаенина третирана со УВ заштитник зачувување на животот и изгледот на капаците на вашето возило за следните години. Отфрлање на вода - Специјализирана ткаенина за покривање на седиштата за автомобили го карактеризира нашиот потпис Caltrend вода отфрлање за да помогне во продолжување на животот и изгледот на капаците на вашето седиште . одговара на изборот : 1991-1995 Jeep Wrangler / YJ и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Детални спецификации

Додатоци на производи