• Свеж
Pen + Gear Copy Paper, избрана пастела, 8. 11, lb, чаршафи

Pen + Gear Copy Paper, избрана пастела, 8. 11, lb, чаршафи

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Без разлика дали печатите графикони, прилози, задачи, украси или создавате забавни занаети со хартија, оставете ја нашата хартија за копирање на пастел да ја инспирира вашата креативност. Секој пакет вклучува 5 пастелни бои : сина, розова, зелена, виолетова и жолта боја. Нашата шарена хартија е обоена низ целиот пат, што го прави совршен за проекти што вклучуваат сечење, преклопување и кинење - нема да видите бело! Исто така, тој е компатибилен со сите брендови на инк -џет и ласерски печатачи и копири - нашата пастелна хартија во боја ги обезбедува сите придобивки од бојата, без да мора да печати во боја. Со нашата хартија во боја можете да ги донесете вашите дизајни во живот со црно мастило, што го прави совршен избор за вашиот дом, канцеларија или училишни проекти. Пен + опрема со повеќе бои хартија е без киселина и лигнин (што ја спречува хартијата да се пожолтува со текот на времето) и е добиена од добавувачи на Северна Америка, кои се посветени на зачувување на шумите преку одговорно управување со шумите. Пакет со повеќенаменска хартија со големина на букви (вкупно 600 листови). Избрани пастелни бои вклучуваат 120 листови секоја од розова, зелена, сина, виолетова и жолта повеќенаменска хартија за копирање. Пастелната хартија е направена со 30% рециклирана содржина. Секој лист мери 8,5 "x 11". 20 lb/75 GSM со ултра-мазна, униформа финиш обезбедува професионални резултати. Компатибилен со популарните машини за сечење на работната површина и кој било инк -џет или ласерски печатач или копир. Цврсто обоено јадро низ целиот пат за сечење, преклопување и кинење. За употреба во најразлични апликации во училиште, дом или канцеларија. Одржлива иницијатива за шумарство (SFI) Сертифицирана.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Премиум Појас За Жени Фајас Колумбијас Свежо И Светло Тело Обликувач Слабеење за Жени Обликувана Облека И Фајас Жени Лесен Обликувач

Премиум Појас За Жени Свежи И Лесни со Средно Висока Компресија Испотете ги дополнителните сантиметри!

DEN 1279.84