• Свеж
Откритие #Mindblown Лавиринт Жардиниер Diy Изгради И Расте Комплет За Ботаника, Експеримент СО СТЕБЛО, Забавен Проект За Домашна Лабораторија за Деца, 5+

Откритие Mindblown Лавиринт Жардиниер Diy Изгради И Расте Комплет За Ботаника, Експеримент СО СТЕБЛО, Забавен Проект За Домашна

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Откритието #Mindblown Лавиринт Жардиниер Diy Изгради И Расте Ботанички Комплет е забавен начин да научите за растенијата и сами да ги одгледувате, сето тоа додека гледате како функционираат принципите како фототропизмот. Експериментирајте со различни распореди и видете како тоа го менува начинот на растење на вашите зеле! Овој стеблен експеримент ве запознава со вистински концепти за ботаника и биологија, како и ви овозможува сами да го дизајнирате и конструирате лавиринтот за ботаника! Унисекс играчки за деца на возраст од 5 години и повеќе. Diy КОМПЛЕТ ЗА ЛАВИРИНТ : Дизајнирајте свој лавиринт за терариум и одгледувајте растенија на уникатни и интересни начини додека учите за фототропизмот! Плус, можете да експериментирате со различни дизајни со тоа што повторно ќе садите. Внимавајте И РАСТЕТЕ : Натерајте ги вашите растенија да растат на специфични патеки низ лавиринтот користејќи вистински техники на ботаника! Проѕирната основа ви дава јасен поглед на корените на растенијата и покажува како тие работат за да цицаат вода. Откривање на ДЕСТИНАЦИЈА : однесете ја реалноста на друго ниво со нашите забавни и едукативни играчки! Можете да го истражите универзумот и да летате низ вселената, да шетате низ пустината со животни, да бегате од диносаурусите и многу повеќе!. + ИСТРАЖЕТЕ ГИ НАШИТЕ ИГРАЧКИ : имаме играчки за момчиња и девојчиња од сите возрасти : игри на табла и загатки, кадифни играчки, штафелаи, научни комплети и комплети за градење СТЕБЛА, автомобили со далечински управувач, чамци, беспилотни летала и повеќе!. Играјте И НАУЧЕТЕ : на пресекот на инспирација, љубопитност и едукација базирана на СТЕБЛО, нашите играчки помагаат да се поттикне имагинацијата и креативноста на вашето дете, истовремено промовирајќи го развојот на основните вештини.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Вештачки Цвеќиња Ливчиња Од Роза Прекрасни Реални Расфрлани Ливчиња Од Роза За Романтична Ноќ, Свадби Централни Делови На Патека,

1 Лажен ливче од роза е изработен од материјал од мека ткаенина кој нема да избледи од сонце или течност �

DEN 1.00