• Свеж
Флеш Мебел Херкулес Колорбурст Серија Портокал Мармалад Тројно Подготвен И Двојно Шарки Метал Виткање Стол

Флеш Мебел Херкулес Колорбурст Серија Портокал Мармалад Тројно Подготвен И Двојно Шарки Метал Виткање Стол

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Металните столчиња за преклопување од комерцијален степен се дизајнирани да бидат лесни, но издржливи. Овој производ е дизајниран и изграден со врвни материјали и може да се пофали со заковани челични компоненти кои ќе издржат тешка употреба за настани, деловни активности и домашна употреба. Овие метални столчиња за преклопување имаат врвни заоблени челични рамки со 18 мерачи и рамки со двојни шарки за безгрижно седење. Со различни живописни опции за боја, можете да изберете што најдобро ќе се спари со вашите потреби за настани. Ова е комерцијално решение за седење на барање погодно за свадби, училишни функции, скари, ноќни игри и угостителски настани. Преклопен стол нагласува : - Подготвен по пристигнувањето без потреба од склопување - тројно заградени нозе со интегриран потпирач За нозе - Погоден За внатрешна-надворешна употреба; Чувајте ги во затворени простории за да ја заштитите рамката од прекумерна влага. - Подни капачиња за да се спречи оштетување на површината и подот - 300 фунти. капацитет на тежина - овие столици за забави со ниско одржување лесно се бришат по ручеците и лесно се преклопуваат за складирање, транспорт или одржување на подот. Направете паметна инвестиција со купување повеќе столчиња за преклопување за вашиот бизнис за изнајмување, чекална или корпоративни простории за обука. Купете ја нашата преклопна столица доли за брзо и лесно поставување и отстранување. Флеш Мебел Херкулес Колорбурст Серија Портокал Мармалад Тројно Заградена Продавница во затворен простор за заштита на рамката од прекумерна влага. Тешки челични седишта идеални за простории за обука, училишни кафетерии и места за настани или дополнителни седишта во домот. МЕРЕЊА НА ПРОИЗВОДОТ : Вкупна Големина : 18"W x 19" D x 30.5 "H;Преклопена Големина : 18" W x 3 "D x 38.5" H;Големина На Седиштето : 15.75 "W x 15.75" D x 17 "H;Големина На Грбот : 18" W x 15 " H.

Детални спецификации

Додатоци на производи