• Свеж
Автомобилски Супер Сила Калапи Лента, 03609, Еластична Сврзување, 1 2 фт, Ролна

Автомобилски Супер Сила Калапи Лента, 03609, Еластична Сврзување, 1 2 фт, Ролна

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Лентата ЗА Обликување СО СУПЕР Јачина ОД 3М е идеална за трајно прицврстување на странични лајсни и облоги на вашите возила, додавајќи долгорочна заштита и вредност. Користете ја истата технологија за еластично поврзување што се користи за авиони и облакодери за да прикачите лајсни за каросеријата, облоги и амблеми на вашето возило. Оваа лента се одликува со исклучително силно лепило, а исто така е лесна за употреба – само повлечете ја облогата и нанесете. ПОСТОЈАНИ ПРО РЕЗУЛТАТИ : Трајно прикачува странични лајсни, облоги и амблеми на внатрешноста и надворешноста на возилата. ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ : двострано лепило со Висока јачина издржува временски услови и удар. Опсегот на употреба на температурата е-40 F ДО 250 F. ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : Исечете, нанесете, притиснете. Тоа е тоа. Не се потребни алатки. Избегнувајте неред од течни лепила. СУПЕР ПРИЛАГОДЛИВА : 3м VHB лента одговара на неправилни и текстурирани површини. ВРСКА БЕЗ НАВРТКИ/ЗАВРТКИ : јачината на лепилото од Типот На Авион овозможува цврсто врзување од метал до метал без навртки. НАМАЛУВАЊЕ НА БУЧАВАТА и ВИБРАЦИИТЕ : Придушува бучава, шок и вибрации ом упир возило. РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ за ВАШИОТ ПРОЕКТ : Достапни во неколку ширини и должини и сечења лесно до големина. АПЛИКАЦИИ ЗА ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА : Користете за поврзување на автоматско тело, облоги, странични лајсни на телото, лајсни за капење или браник и облоги на тркалата за да додадете моментална заштита од прстени на вратите и други опасности. КОРИСТЕТЕ НА МНОГУ ПОВРШИНИ : Врски со пластични, метални, јаглеродни влакна и композитни делови на обоените или необоените површини на вашето возило. Се спротивставува на влага, УВ И растворувачи.

Детални спецификации

Додатоци на производи