• Свеж
Flowtech 11154flt Заглавие Издувни Гасови Одговара изберете: 1972-OLDSMOBILE CUTLASS ВРХОВЕН, 1972-OLDSMOBILE ДЕЛТА 88

Flowtech 11154flt Заглавие Издувни Гасови Одговара изберете: 1972-OLDSMOBILE CUTLASS ВРХОВЕН, 1972-OLDSMOBILE ДЕЛТА 88

DEN 6991.20

Од стока
Во магацинот

Компатибилен со 1965-1974 Oldsmobile Cutlass/442, 1971-1974 Делта 88 : 400-455ci Стандардни Заглавија Примарна Цевка Колектор Големина 1.75 во. х 3 во.; Заглавијата на Flowtech се совршена комбинација на перформанси и вредност. Флутех долгите заглавија на цевки се прецизно дизајнирани со помош на цевки свиткани со мандрела, формирани колектори и 5/16 инчи. прирабници со запечатувачки прстени за заптивка без истекување. Сите хардвер за монтирање и дихтунзи се вклучени за едноставна инсталација. Овој заглавие е обложен со црна боја отпорна на топлина за скришум изглед.; Економичност На Горивото Од Моторот. Тест За Истекување За Максимални Перформанси. Копач-Формирана Моќ Пленум. Отпорни На Истекување О-Прстен Пристаниште Заптивки. Вклучете Го Целиот Хардвер За Монтирање. Изграден од .049 ладна ролна флах блага челична цевка. Прецизност дизајнирана за вклопување, перформанси и економичност. Одговара Изберете : 1972-1974 ОЛДСМОБИЛ КОТЛАС ВРХОВЕН 8 Цил 7,5 Л 1972-1975 ОЛДСМОБИЛ ДЕЛТА 88 8 Цил 7,5 Л 1972 ОЛДСМОБИЛ КОТЛАС С 8 Цил 7,5 Л 1975 ОЛДСМОБИЛ КОТЛАС ВРХОВЕН 8 Цил 7,5 Л 1973-1975 oldsmobile cutlass 8 CYL 7.5 L 1975 OLDSMOBILE Cutlass Салон 8 CYL 7.5 L И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ За да проверите.

Детални спецификации

Додатоци на производи