• Свеж
Соимои Памучна Воил Ткаенина Уметничка Цветна Ткаенина за Печатење Покрај Дворот Широк

Соимои Памучна Воил Ткаенина Уметничка Цветна Ткаенина за Печатење Покрај Дворот Широк

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000 см различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Памук Воил Technique Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Предиво брои-80-ти*80-ти ✤ Густина : 92*80 ✤ ГСМ : 60 гсм ✤ Единица За Продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Цветни. ✤ Ширина : 42 и 56 Инчи. ✤ Функција : Мала тежина, Проѕирна. Употреба на✤ : Памучниот Воил е добар за марамчиња, Украси Блузи И Облека за Облека за Плажа. ✤ Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. € Soimoi Цветни Печатени Памук Voile Ткаенина. ① Материјал : памук Воил предиво брои-80-ти*80-ти Завиткајте : 80 Ткаенини-80, Густина : 92*80, Тежина : 60 ГСМ. € 56 Инчи Широка Ткаенина се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. ● Оваа Ткаенина е широко користена во текстилната и облеката за кошули, марамчиња, шалови и други тимови. Овој опсег на ткаенини е дизајниран според најновиот моден тренд во истакнати големини, ГСМ, бои и форми со користење на супериорни памучни предива. ● Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно.

Детални спецификации

Додатоци на производи