• Свеж
Зрачен стаклен грејач - Зен Понтон

Зрачен стаклен грејач - Зен Понтон

DEN 1327.68

Од стока
Во магацинот

Овие зачудувачки зрачни грејачи на wallидовите на стаклото обезбедуваат целосно тивка, релаксирачка и удобна зрачна топлина додека додаваат неверојатна убавина во секоја просторија. Нивната зрачна топлина ги загрева луѓето и предметите наместо да се обидуваат само да го загреат воздухот. Нивниот ултра тенок профил ги прави совршени за секоја просторија во куќата. Тие се гордо печатени и собрани токму тука во САД. Нивниот ултра-енергетски ефикасен елемент за греење е скриен и врзан помеѓу две панели со калено стакло со врвен квалитет и никогаш нема да бара никакво одржување. Монтирањето е ветре благодарение на претходно инсталираните држачи за монтирање и вклучено образец за монтирање. Секој грејач е пред-жичен во нашата фабрика и едноставно се приклучува на кој било стандарден излез на домаќинството. Уметничките дела со висока резолуција не можат да бидат изгребани или оштетени, бидејќи се отпечатени на задната страна на калено стакло. Убавина, топлина и удобност сите во едно. Комплетно тивко, без делови што се движат. Вклучен хардвер за монтирање. Не е потребно Speical Wiring. Едноставно се приклучува на кој било редовен излез.

Детални спецификации

Додатоци на производи